Šlápněte do pedálů s cyklistickými batohy EVOC

Ochrání, poslouží a sladí se s vámi. Cyklistické batohy EVOC jsou na českých trailech a cyklostezkách vidět stále víc. Není to jen prostor pro věci, které na výšlap budete potřebovat, ale v náročných úsecích také bezpečně ochrání vaše záda.

Příběh značky: Z Rakouska až do Hong Kongu

EVOC má ve svém pelotonu spoustu nadšených sportovců, proto není divu, že v posledních 15 letech procestovali více než 50 zemí – nejen na kolech, ale i pěšky a na snowboardech. Na svých výpravách hledají nejlepší traily a stezky a objevují spoustu fantastických míst a nádherné downhilly.

Jak ale vlastně celý příběh německé značky EVOC začal?

rok 1999, Arlberg, Rakousko

Při natáčení profesionálního snowboardového videa se přiřítila lavina a smetla freeridera Holgera Feista na skálu. Těžce si poranil záda a jeho batoh byl na kousky. Díky tomu pak přišel s nápadem vytvořit batoh s integrovaným chráničem zad, který něco vydrží.

Holger Feist s týmem v Arlbergu v Rakousku

Tady se zrodil první nápad na batoh s chráničem

rok 2000, Mount Everest, Tibet

Holger Feist si užíval expedice nejen na snowboardu, ale i na kolech. Že by se batoh hodil i na ně napadlo Holgera na třítýdenní expedici v Tibetu, kam se se svým týmem vydal do základního tábora pod Mount Everestem. Batoh s chráničem se stále nikde nedal sehnat, tak se rozhodli, že si ho vyrobí sami.

Expedice na Mount Everest v Tibetu

Batohy s chráničem nebyly jen pro snowboardisty, ale hodily se i cyklistům

rok 2003, La Paz, Bolívie

První experimenty a výroba vyjíždí do zahřívacího kola. Netrvá dlouho a prototyp batohu s chráničem je na světě. Holger s týmem ho vyráží testovat na expedici do Bolívie, ale hned na letišti narazí na další problém.

I když kolo pečlivě obalili a zalepili, z letadla jim dorazila krabice roztrhaná. To je nakoplo k tomu, aby vymysleli vymakanější způsob, jak kola bezpečně přepravovat.

Expedice v Bolívii

Expedice v La Paz, Bolívie

rok 2008, Hong Kong

Batohy s chráničem a tašky na kola si původně nechával tým dobrodruhů v čele s Holgerem jen pro sebe a své známé. Všechno nabralo úplně jiný směr, když jim volal kamarád a společník z Hong Kongu, který si nechával spravovat kolo v jednom z nejznámějších obchodů v Číně“Flying Ball”.

Majitel a specialista obchodu byl z batohů a tašek tak nadšený, že si objednal hned 50 kousků. Byl tak prvním zákazníkem a nastartoval tím novou etapu právě se rodící značky EVOC.

flying ball v hong kongu

Právě se zrodila značka EVOC

Batohy pro objevitele, dobrodruhy i závodníky

Všechny batohy EVOC navrhuje tým designéru v Německu, kteří si potrpí na vysoký standard, dlouhou životnost a kvalitu. V čem tedy batohy EVOC vynikají?

  • E rgonomy – jsou ergonomické
  • V entilation – mají propracovaný ventilační systém
  • O rganisation – věci si v nich můžete dobře zorganizovat
  • C arry System – nosný systém je pořádně vymakaný
  • * Quality – a hlavně jsou kvalitní

S EVOCem spolupracuje spousta nadšenců a dobrodruhů, kteří mají cestování a jízdu na kole v krvi. Pomáhají objevovat nové země, lidi, cesty a hlavně možnosti, jak batohy ještě vylepšovat. Před tím, než batoh vypustí mezi ostatní cyklisty, projde zátěžovým testem v autentických podmínkách ve spoustě zemí jako Nepál, Írán, Bolívie, Argentina nebo Skotsko.

Jedním z testerů je i freeride cyklista Danny MacAskill. Mrkněte, jak si jízdu s batohem Evoc užívá:

Batoh ochránce

Batohy s integrovaným chráničem zad si zamilují nadšení bikeři, kteří rádi objevují nové možnosti a nebojí se výzev. Celá řada ochranných batohů je postavená na technologii LiteShield System a LiteShield Back Protector.

Ty přenáší zátěž ze zad na boky a zbytečně tak při jízdě netrápí záda. Integrovaný chránič v kombinaci se speciálně tvarovanými popruhy pak udrží batoh pevně na zádech.

Na delší cyklo túry a výlety vám nejlépe sedne EVOC Freeride Trail s objemem 20 l. Schováte do něj pití, svačinu i náhradní oblečení.

Chci EVOC Freeride Trail »

EVOC Freeride Enduro je zase ideální na delší závody nebo kratší výlety. S objemem 16 l už do něj nedáte tolik věcí, ale základní vybavení se tam vejde.

Chci EVOC Freeride Enduro »

Série batohů EVOC Freeride Lite Race je speciálka na cyklistické enduro závody. Do 10l objemu se vejde jen ta nejnutnější výživa a pitné vaky na občerstvování.

Chci EVOC Freeride Lite Race »

Batoh Evoc s integrovaným chráničem

Batoh na každé dobrodružství

Všestranné batohy z řady Stage jsou perfektní parťáci na jakékoliv dobrodružství – pěšky i na kole. Propracovaný Air Flow Contact System se se zády potká jen minimálně a větrat je bude i při těžkých stoupáních.

Batoh EVOC Stage

Batohy Stage užijete na kolo i pěší výlety

Chci EVOC Stage »

Batohy zaměřené na výkon

Pro závodníky, kteří jezdí na rychlost a na čas, má EVOC v nabídce batohy řady Cross-Country. Na zádech ho skoro neucítíte a větrat záda bude taky pravidelně. Nejvíce ho užijete při závodech a túrách s ambiciózními cíly.

Chci EVOC Cross-Country »

Objevujte nové cesty i možnosti

Pro dobrodruhy, kteří neznají žádné překážky, jsou perfektní batohy Explorer. Do velkého prostoru se vejde všechno, co budete na expedici potřebovat. Oddělené kapsy a organizér pak udrží ve věcech přehled a pořádek.

Batoh je na objevování dokonalý společník. Nechybí mu propracované technologie se správně vyváženým těžištěm, které ideálně rozloží váhu na velké ploše a v bocích. Díky tomu nebudete mít po každé expedici záda rozlámaná.

Batoh testoval na expedici cestovatel a objevitel Harald Philipp se svým týmem. Mrkněte, jak se poprali s těžkým terénem:

Chci EVOC Explorer »

Vyšlápněte si pro další čtení:

30. 9. 2019, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz