S kompresí k lepším výkonům a ještě dál

Nohy natékají kde komu, obzvlášť v teple. Pokud sedíte, může to být nepříjemné, daleko více byste o své nohy ale měli dbát při sportu. Pomoct vám s tím mohou kompresní podkolenky a návleky.

strecink

Otázka zní: podkolenka, nebo návlek?

Pokud se rozhodnete pro funkční kompresní pomůcky nohou, můžete stát před nesnadným rozhodnutím. Podkolenka poskytuje jednolitou oporu a máte na sobě o jeden díl textilu méně než v případě kombinace návleku a ponožky.

Na druhou stranu velkou výhodou kompresních návleků je fakt, že většinou nejsou striktně určené na levou a pravou nohu. U podkolenky se navíc často stává, že ji prodřete na hodně exponovaném místě – takže na vás jednou může vykouknout palec.

Komprese povznese

Proč bychom tedy měli při sportu sáhnout pro kompresní sportovní doplňky? Především proto, že napomáhají správnému proudění krve, zlepšují regeneraci a zmírňují bolest při namožení svalů.

kolo

Jejich využití je doslova multifunkční: na běh, atletiku, kolo nebo třeba turistiku. A kdo si myslí, že kompresní ponožky využije pouze při sportovních výkonech, je pěkně na omylu. Při dlouhé cestě letadlem nebo autobusem na dovolenou vás zbaví nepříjemných otoků a křečové žíly se pro vás rázem stanou doslova cizím pojmem.

Určitě vás napadne také otázka: „Nebude se mi v tom potit noha?“ Velká většina kompresních ponožek a návleků je v dnešní době ušitá z funkční tkaniny plus mají na povrchu antimikrobiální úpravu s ionty stříbra, což zabraňuje množení plísní či bakterií.

Nyní se podrobněji zaměříme na dva kompresní giganty, které máme v nabídce: Royal Bay a VOXX.

Royal Bay pro ty, co to myslí vážně

Všechny podkolenky Royal Bay se mohou pochlubit odstupňovanou kompresí, bezpečnostními reflexními prvky, absorpcí otřesů nebo ergonomickým tvarem.

hory

Pro rekreační sportování a běžné nošení sáhněte spíše po úrovni light nebo medium, pokud jste na kompresi zvyklí a provozujete sport na vyšší nebo profesionální úrovni, nemusíte se bát zvolit úroveň strong nebo very strong.

Začněte s Royal Bay Start nebo Relax, abyste se následně propracovali až k Royal Bay Classic, Air nebo barevně vyvedeným modelům Neon 2.0.

Návleky této značky předpokládají u sportovce již nějakou zkušenost s kompresí: modely Classic a Extreme poskytují silnou až extra silnou dávku komprese.

Na kompletní nabídku Royal Bay podkolenek a návleků můžete mrknout zde.

hory2

VOXX pro všechny

VOXXácké podkolenky se dělí do tří základních kategorií – Vxpres, Protect a Flex. První zmíněné zaujmou antibakteriální ochranou díky materiálu silproX s ionty stříbra.

Řadu Protect se nebojte vytáhnout, i když za okny bude zuřit sněhová vánice, protože jsou jako dělané pro chladnější počasí.

VOXX Flex v sobě skrývají asi nejuniverzálnější podkolenky, které kromě sportovců využijí třeba nastávající maminky. U všech modelů VOXX je samozřejmostí široká paleta barev. Vybere si tak úplně každý.

Pokud vás víc zaujala značka VOXX, není nic jednoduššího, než se na ni podívat tady.

Ať už se rozhodnete pro podkolenky nebo návleky, vaše svaly, šlachy i žíly vám jistě poděkují.

A jedeme dál…

Warrior: Hokejová výstroj pro bojovníky na ledě
Jak na přepravu koloběžky autem
 

29. 6. 2017, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz