VIDEO: Vyzkoušejte profi výstroj Bauer Vapor 1X Lite

A je to tady. Jdeme do finále. Již jsme si představili tři řady hokejové výstroje Bauer. Jako první jsme si představili základní výstroj pro hobíky Bauer NSX. Další na řadu přišla bezpečnější výstroj Vapor X800 Lite pro kontaktní amatérský hokej. Třetí v pořadí byla hokejová výstroj Vapor X900 Lite pro poloprofesionální hráče.

A dnes si představíme výstroj pro opravdové profíky. Hokejovou výstroj Bauer Vapor 1X Lite nosí i profesionálové v NHL. Příkladem za všechny je kanonýr Chicaga Blackhawks Patrick Kane. Díky tomu splňuje největší nároky na bezpečnost, komfort i odolnost.

Tato výstroj je jasnou volbou, pokud máte profesionální ambice, nebo si prostě chcete dopřát ty nejlepší a nejlehčí hokejové chrániče na trhu.

Řada Bauer Vapor 1X Lite přináší nejvyšší stupeň ochrany a nízkou hmotnost, což vám umožní jít do osobních soubojů i padat do střel s plným nasazením bez obav o své zdraví. A to především díky nové pěně Aerolite 2.0, lehounkému a odolnému Curv compositu a osvědčené Hyperlite pěně na klíčových místech.

Propracované technologie Sanitized a 37,5 pak bojují se zápachem a odvádí vlhkost od těla. Chrániče tak bez problémů zvládnou i vypjaté bitvy v bojích o Stanley Cup.

Nasaďte neprůstřelnou vestu

Chrániče ramen obsahují novou pěnu Aerolite 2.0, která nejen dokonale chrání ramenní klouby, ale také výrazně redukuje hmotnost vesty. Díky tomu mají chrániče asi o 25 % nižší hmotnost, než starší model Vapor 1X.

Samozřejmostí je nastavitelný chránič bicepsu, který je tentokrát z jednoho kusu lehkého a tuhého Curv compositu. Díky tomu chránič kopíruje pohyby vašeho těla a lépe vás chrání před nárazy i osekáváním soupeřů.

Přední část z Curv compositu obestoupeného Hyperlite pěnou má za úkol chránit žebra a vnitřní orgány. Nikoho zřejmě nepřekvapí přítomnost odnímatelného chrániče břicha. Obdobný chránič z Curv compositu se nachází i na zadní straně, kde chrání páteř.

Minimální váha, maximální ochrana loktů

Chrániče loktů s dvoudílnou konstrukcí vyplňuje lehoučká bezpečnostní pěna Aerolite 2.0, která pohltí energii způsobenou nárazem. Chránič bicepsů je z osvědčené Hyperlite pěny, která skvěle chrání před nárazy a zároveň odvádí vlhkost od těla.

Chrániče předloktí jsou řešeny pomocí lehounkého a mimořádně tuhého Curv compositu. Zapínání je řešeno pomocí pásků na suchý zip. Prostřední pásek z jemného materiálu ve tvaru Y poskytne ještě lepší uchycení a větší pohodlí. Díky technologii 37,5 pak zůstanete v suchu po celý zápas.

Stejně jako u nižší řady X900 mají lokty tzv. koblihy, do kterých krásně zapadnou loketní klouby. Díky tomu chrániče lépe drží na svém místě a nikde vás netlačí.

Padněte do střely klidně i Ovečkinovi

Chrániče holení s odolnou skořepinou opět mají odnímatelnou výstelkou, tentokrát však obohacenou o technologii 37.5 pro odvod potu. Díky tomu budete v suchu, pohodlí a hlavně bezpečí. Mezi kolenem a holení je dostatek vůle pro pohyb díky Free Flex technologii.

Chránič kolene je tradičně tvarovaný a zkosený. Pro větší plochu ochrany kolene najdete opět ochranná křídla s Hyperlite pěnou, která kryjí kolena ze stran. V oblasti lýtka je, podobně jako u modelu X900 Lite, použitá odolná Hyperlite pěna pro ochranu proti zákeřnému osekávání zezadu.

A další skvělou vychytávkou je výškově nastavitelný chránič stehna z Hyperlite pěny. Zapínání je řešeno dvěma elastickými pásky z příjemného materiálu, který nedráždí pokožku. Spodní část holeně je pak speciálně vykrojena tak, aby dobře zapadla pod jazyk brusle.

Bezpečné kalhoty o hmotnosti spodního prádla

Kalhoty jsou opět vylepšeny o Aerolite 2.0 pěnu, která redukuje hmotnost a přináší lepší ochranu kyčlí. Chránič páteře je pak nově z Curv compositu pro větší bezpečnost a nižší hmotnost.

Pěnový přední chránič břicha poskytuje dostatečnou ochranu. Přední strana stehen je nově chráněna novou pěnou Aerolite 2.0. Pásek je opět zdvojený a pomáhá chránit spodní část páteře. Délka kalhot je opět nastavitelná o 2,5 cm obdobně, jako u nižších modelů. Pružná část v oblasti tkaničky pomáhá zvyšovat odolnost kalhot.

Nenechte si useknout ruce

Rukavice tentokrát poskytují ještě lepší komfort a cit pro hokejku díky trojdílnému ukazováčku a palci. Budete mít tak puk naprosto pod kontrolou a stanete se neustálou hrozbou pro branku soupeře.

Čtyřvrstvě prošitá dlaň s gripem vám poskytne ještě lepší cit pro práci s holí. Pěna trojí hustoty na vnější straně rukavic pak chrání ruce proti nevybíravému osekávání.

Zvolte ty pravé chrániče pro vás…

VIDEO: Dopřejte si profi luxus s výstrojí Bauer Vapor X900 Lite | Chrániče Bauer Vapor X900 Lite
VIDEO: Zapomeňte na amatéřinu s chrániči Bauer Vapor X 800 Lite | Chrániče Bauer Vapor X800 Lite
VIDEO: V klídečku si hrajte hobby hokej s výstrojí Bauer NSX | Chrániče Bauer NSX

16. 11. 2018, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz