Běžte pro Světlušku i tento rok a podpořte nevidomé + SOUTĚŽ o startovné

Noční běh pro Světlušku je spojení vášně pro pohyb a pomoci dobré věci. Pomozte těm, kteří neměli tolik štěstí a se světem se musí vypořádat bez zraku.

10. ročník Nočního běhu pro Světlušku – běhat ve tmě má smysl

10. ročník Běhu pro Světlušku startuje v šesti městech.

Světluška svítí ve tmě pro nevidomé

Světluška je dlouhodobý projekt nadačního fondu Českého rozhlasu, který už od roku 2003 svítí na cestu nevidomým a zrakově postiženým. Jak můžete přispět?

  • převodem na účet
  • online a kartou
  • dárcovskou SMS
  • QR kódem
  • nákupem dárkových předmětů
  • účastí na akci jako je Noční běh pro Světlušku

Kromě Nočního běhu pořádá Světluška také sbírkové dnyVánoce pro Světlušku a koncert Světlo pro Světlušku, do kterého se zapojují největší hvězdy české hudební scény, jako je Aneta Langerová, Pokáč, David Kollert, Chinaski, Marek Ztracený nebo Tomáš Klus. Umělci vystupují v netradičních duetech společně s nevidomými muzikanty.

Nebojte se tmy!

Noční běh pro Světlušku není ani tak o tom, kdo zaběhne trasu nejrychleji. Rádi uvidíme jak zkušené běžce, tak úplné začátečníky. Záleží nám hlavně na tom, abyste si odnesli intenzivní zážitek a dobrý pocit. Vyzkoušíte si, jaké to je běžet po tmě a zjistíte, jaké překážky musí nevidomí každý den překonávat.

Přibalte i čelovku

Na každého běžce čeká při registraci startovní balíček. Celé startovné jde na konto nadace Světluška. I tento rok si navíc můžete vybrat ze 2 variant:

  1. sportovní vak + čelovka
  2. sportovní vak + čelenka s motivem Světlušky

Ve startovním balíčku najdete i vak s motivem Světlušky.

Pokud si vyberete variantu s čelenkou, nezapomeňte si donést vlastní čelovku. Trasa vede i tmavými úseky, tak ať neklopýtnete třeba přes větev na cestě. Je potřeba se registrovat s předstihem, startovné nebude možné platit na místě.

V každém městě doprovodný program

Před startem bude připraven bohatý doprovodný program. V Praze se můžete těšit na koncert Michala Hrůzy a v Ostravě na žongléry Bratři v tricku.

Kam můžete s čelovkou vyrazit?

Noční běh pro Světlušku startuje v 6 městech – v Praze, Olomouci, Brně, Ostravě, Jihlavě a Plzni. V každé zastávce si můžete vybrat, jestli poběžíte delší nebo kratší trasu.

Termíny Nočních běhů pro Světlušku:

Pořadatelé s rozpisem závodu otáleli, jestli se vůbec skrz covid vyběhne, ale vše nasvědčuje tomu, že se všichni potkáme. Počet startovných je upraven i s ohledem na opratření a bezpečnost. Raději s registrací na závod neotálejte, ať na vás zbyde místo.

Tmy se už být nemusíte!

Soutěž o startovné na Noční běh pro Světlušku

I tento rok #tymsportobchod poběží na pomoc a připravili jsme si pro vás soutěž o 10 startovných.

Soutěž jsme ukončili, trvala do 15. září 2021.

Hledáte důležité odkazy k závodu? 

Zajímá vás další běžecké čtení?

Jsem bývalá orientační běžkyně a silniční cyklistka, ale momentálně se pár let věnuji běhu v horách.

Navíc mám vystudovanou fyzioterapii.

V roce 2020 se mi podařilo zvítězit v ženských dvojicích na extrémním závodě LH24, ale jinak mě najdete v kopcích na tratích do 30 km.

2. 9. 2021, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz